Aktuality


32. festival masopustních tradic ve Strání FAŠANK 2019

Pátek 1. 3. 2019 - ZŠ Strání
18:00 hod.  OD FAŠANKU DO FAŠANKU

Vystoupí děti MŠ a ZŠ Strání, sbory Netáta a S.E.N., FS Javorina, CM Strýci, CM Mladí Bruštíci, CM Popremýšláme, divadelní soubor Karla Högera a další hosté
20:30 - 01:00 hod. BESEDA U CIMBÁLU S CM STRÝCI a jejich hosté

 
[ 15. února 2019 | celý text... ]
 

XVI. Legendy moravského folkloru "Muzikantské rody II."

Účinkují: Rod Málků: Lubomír Málek, jeho vnuk Kryštof Novotný a synovec Václav Málek s dcerou Anetou Málkovou. Rod Bruštíků: CM Mladí Bruštíci, CM Strýci, ženský sbor Netáta, sólisté Natálka Bruštíková a Antonín Bruštík, st. Rod Škubalů: sourozenci Stanislav, Hana, Marie, jejich děti Kateřina, Stanislav, Tereza, Veronika, Vojtěch, Václav, Hana, Jirka. Cimbálová muzika LINDA, manželky, manželé a vnoučata.

 
[ 15. října 2018 | celý text... ]
 

Na živú notečku s cimbálovou muzikou Strýci ze Strání

Lednový koncert cyklu Na živú notečku se odehrál ve znamení nadcházejícího fašanku. Slavnost předcházející čtyřicetidennímu půstu přiblížila Cimbálová muzika Strýci se svými sólisty a sbory Netáta, S.E.N., cimbálovou muzikou Mladí Bruštíci a folklorním souborem Javorina. Můžete si přehrát video.

 
[ 2. února 2018 | celý text... ]
 

Velká mapa rodáků: nejvíce lidí zůstává ve Zlínském kraji

Které obce a města mladí lidé spíš opouštějí a kde žije naopak nejvíc rodáků? Rekord drží Strání u Uherského Hradiště, z krajů má nejvíce rodáků ten Zlínský.

Poslechněte si reportáž.

 
[ 20. dubna 2017 | celý text... ]
 
Tvorba INTERNETOvých stránek