Akce
V sobotu dne 12. června 2010 jsme hráli na svatbě na Lopeníku.

Více ve fotogalerii.

Děkuji tímto Jaroslavu Pištěckému za poskytnutí fotek.

Akce byla zajímavá tím, že jsme hráli nejdříve na terase, později za tmy uvnitř chaty. Vzhledem k tomu, že byla velká bouřka a následně popadaly stromy, museli jsme na Lopeníku přespat. Ve zdraví jsme dorazili na druhý den.

Akce
V neděli dne 18. dubna 2010 se konalo okresní kolo soutěže „Zazpívej slavíčku“. Z naší obce se tohoto kola zúčastnili dva zpěváčci. Danielek Bruštík získal 1. místo kategorii 1 – 2. tříd a je už podruhé vítězem, neboť loni vyhrál v kategorii mateřských škol.

Naši obec reprezentovala i Markétka Jachníková v kategorii 4. – 5. tříd. Celkem 190 dětí se letos zúčastnilo oblastního kola v Uherském Brodě a Uherském Hradišti. Z nich pak postoupilo ve čtyřech kategoriích 28 dětí do nedělního okresního kola v Uh. Hradišti. Každá kategorie byla na vysoké úrovni a všichni účinkující se předvedli výborným výkonem.Oběma našim zpěváčkům patří poděkování za vzornou reprezentaci naší obce.

Více ve fotogalerii nebo na stránkách Klubu kultury Uh. Hradiště http://www.kkuh.cz/index.php?doc=460-fotogalerie-zazpivej-slavicku-18-4-2010

Autor: Mgr. Radek Bruštík

Akce
V úterý 22. prosince jsme vystupovali s vánočním pásmem v Piešťanech. Na celém programu vystoupilo 6 souborů se 120 účinkujícími. Přijeli jsme opět v plné sestavě, přijeli mladí i starší, nechyběly děti.

Pěkně zahráli a zazpívali CM Mladí Bruštíci, pěvecky se rovněž předvedli členové FS Javorina a mužského sboru SEN za doprovodu CM Strýci. Sólově zpíval i Danielek Bruštík. Na společném ukončení a pohoštění zazpívali zúčastněné soubory, předali se medaile a osobně všem poděkoval ředitel lázní.

Akce
OS SPOKOS a CM Strýci pořádají HODOVÉ ODPOLEDNE s Jožkou Černým a Vlastou Grycovou v neděli 13. září 2009 od 15:00 hod. na Náměstí U Zámečku.

Účinkují: Jožka Černý, Vlasta Grycová, ženský sbor, Dětská CM pod ZUŠ Strání, CM Husličky, CM Strýci a sólisté.

Po skončení programu hraje v prostorách Zámečku k tanci a poslechu cimbálová muzika.

V případě nepříznivého počasí se program uskuteční v sále Zámečku. Těšíme se na vaši účast.

Více najdete ve fotogalerii.

Akce
Folklorní soubory ze Strání zavítají v sobotu 13. září 2009 na Slavnosti vína do Uh. Hradiště, kde se zúčastní slavnostního průvodu.

Uherské Hradiště láká návštěvníky na víkend 12. a 13. září na akci s názvem Slovácké slavnosti vína a otevřených památek. Toto královské město již po sedmé otevře své brány folklóru, lidovým tradicím, vínu a historickým památkám. Slavnosti budou výbornou příležitostí, jak poznat kulturní dědictví slováckého regionu.

Více najdete ve fotogalerii.

Akce

Příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody, osobních i pracovních úspěchů v novém roce přejí Strýci.

Zároveň děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na další spolupráci.